Muziejaus po atviru dangumi Europos parko įkūrėjas skulptorius Gintaras Karosas (g. 1968) XX a. pabaigoje ėmėsi iniciatyvos tirti, išsaugoti ir pritaikyti kultūros ir visuomenės poreikiams visą Liubavo dvaro sodybą.
Menininkas, būdamas 19 metų amžiaus, pradėjo apleistame miške kurti Europos parką, dabar tapusį vienu iš Lietuvą identifikuojančių objektų. Gintaras Karosas 1993 m. pradžioje įsteigė pirmąjį Lietuvoje nevyriausybinės organizacijos muziejų, kuriam vadovauja iki šiol. Skulptorius sukūrė skulptūros, kraštovaizdžio meno ir architektūros kūrinių, pastatytų Europos parke, inicijavo ir kuravo daugelį tarptautinių projektų. Jis yra viso Europos parko 55 hektarų meninio kraštovaizdžio, kuris kuriamas ir tobulinamas jau tris dešimtmečius, autorius ir menininkas.
Už nuopelnus kultūrai ir šalies pažangai 2006 m. Gintarui Karosui įteikta lietuviškąja Nobelio premija vadinama Nacionalinė pažangos premija. Gintaras Karosas taip pat yra knygų, fotografijų, pranešimų autorius, aktyvus Lietuvos kultūros, meno ir visuomenės veikėjas.
Gintaras Karosas pagal senelės liniją yra kilęs iš bajoriškos giminės, kuriai už nuopelnus kare suteiktas Ušackių (Uszacki) herbas, Avinėlio (Junosza) herbo atmaina. Herbe pavaizduotas avinėlis kraujuojančiu šonu, o virš jo – sulaužyta pasaga ir strėlės antgalis. Heraldikoje avinėlis simbolizuoja kantrybę, ištvermę, drąsą. Bajorystė gauta XVII a. viduryje per karus su Maskvos valstybe, kai vienas giminės pradininkų, anot K. Niesieckio, Smolensko vaivadijos bajoraitės Potiomkinos sūnus, vadovavo Liucino pilies (dab. Latvija) gynybai ir buvo sužeistas.
Kitas Karosų (Karas) protėvių herbas galėjo būti Dabrova (mėlyname fone pavaizduota pasaga su trimis kryžiais). Herbas buvo suteiktas Pirmojo kryžiaus žygio dalyviui dar XI a. už drąsą ginant Šventąjį Kapą Jeruzalėje, jis grįžęs iš Palestinos su šeima apsigyveno Lenkijoje ir susilaukė daug palikuonių. Tačiau dėl dokumentų trūkumo negalima įrodyti herbo legitimumo Lietuvoje gyvenančiai Karosų giminei.
2008 m., atlikus legitimacijos procedūras, Gintaras Karosas tapo Lietuvos karališkosios bajorų sąjungos nariu.
2009 m. G. Karoso iniciatyva restauruota ir atkurta Liubavo dvaro sodyboje buvusi angelo skulptūra. 2008-2011 m. Gintaras Karosas, pasitelkęs įvairių sričių specialistus, pats tyrė Liubavo dvarvietę, vadovavo Liubavo dvaro vandens malūno restauravimui ir Liubavo muziejaus sukūrimui. Šis darbas aukštai įvertintas Europos Sąjungos kultūros paveldo prizu ir 2012 m. Europa Nostra apdovanojimu.