ENlogoENm2
EUflagcultEN 01 m4
assets/Uploads/_resampled/SetWidth211-Apdovanojimas2.jpg
Europos Komisijos kultūros komisarė Androulla Vassiliou, Gintaras Karosas ir Europa Nostra prezidentas Placido Domingo. Pedro Melim / Europa Nostra fotografija
assets/Uploads/_resampled/SetWidth211-2aLiubavasWatermillMuseumAfterRestorationSouthwestSide.jpg
assets/Uploads/_resampled/SetWidth211-5LiubavodvaromalunasmuziejusPagrindinisaukstas.jpg
Liubavo dvaro malūnas-muziejus

Europos Sąjungos ir „Europa Nostra“ kultūros paveldo apdovanojimas – Liubavo dvaro malūnui-muziejui

Įtakingiausia Europos paveldo organizacija „Europa Nostra“ netoli Vilniaus esantį Liubavo dvaro malūną-muziejų pripažino vienu iš geriausių Europos kultūrinio paveldo išsaugojimo pavyzdžių. Už nuosaikų restauravimą, atliktą su meile ir rūpestingai, jam bus suteiktas Europos Sąjungos ir „Europa Nostra“ kultūros paveldo apdovanojimas. Liubavo dvaro malūnas restauruotas ir pritaikytas muziejui skulptoriaus Gintaro Karoso iniciatyva 2011 metais. Projektą rėmė Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų paramos fondai.

Nepriklausomi „Europa Nostra“ ekspertai iš 226 paraiškų, gautų iš 31 šalies, atrinko 16, joms skirtas apdovanojimas už aukščiausius pasiekimus paveldo išsaugojimo kategorijoje. Apdovanojimai skirti tik dviem Europos pokomunistinių šalių kultūros paveldo objektams.

„Europa Nostra“ yra paneuropinė organizacija, siekianti vadovauti, formuojant ir įgyvendinant paveldo politiką Europos mastu. „Europa Nostra“ yra laikoma Europos kultūros paveldo šaukliu. Ji jungia 250 nevyriausybinių organizacijų (apie 5 mln. narių) iš 50 Europos šalių, taip pat glaudžiai bendradarbiauja su Europos Sąjunga, Europos Taryba ir UNESCO.

Europos parko ir Liubavo muziejų kūrėjas, VŠĮ EUROPOS PARKAS prezidentas Gintaras Karosas sako: „ES ir „Europa Nostra“ apdovanojimo – kultūros paveldo „Oskaro“ – suteikimas Liubavo dvaro malūnui-muziejui atkreipia visuomenės dėmesį į Lietuvą, kartu tai paskatins žmones iš įvairių pasaulio kraštų apsilankyti šiame technikos paveldo objekte. Liubavo dvaro malūnas-muziejus labai nedidelis – panašiai kaip ir pati Lietuva greta kitų Europos valstybių. Todėl šis garbingas apdovanojimas yra visos Lietuvos ir neabejingų jos paveldo išsaugojimui žmonių apdovanojimas.“

Daugiau informacijos:
Europos parko tel.: 8 5 2377 077, 8 698 309 25, hq@europosparkas.lt
Europos komisijos pranešimas
www.europanostra.org/laureates-2012
www.europanostra.org/projects/73/
www.europanostra.org
www.europosparkas.lt
Socialiniuose tinkluose:
http://youtu.be/N_nAe6X1SWQ
http://facebook.com/liubavas
https://youtube.com/liubavas
htttp://twitter.com/liubavas