EUROPOS PARKAS ĮGYVENDINA LIUBAVO DVARO MALŪNO ATGAIVINIMO PROJEKTĄ

 

Viešoji įstaiga „Europos parkas“ įgyvendina projektą „Liubavo buvusio dvaro sodybos vandens malūno restauravimas ir pritaikymas kultūros ir viešosioms reikmėms“, jį finansuoja Islandija, Lichtenšteinas ir Norvegija pagal Europos ekonominės erdvės (EEE) finansinį mechanizmą, ir bendrai finansuoja Lietuvos Respublika.

 

Projektas, kurio trukmė – 18 mėnesių, skirtas išsaugoti vertingą kultūros paveldo objektą Vilniaus rajone. Pagrindinis projekto uždavinys – restauruoti ir pritaikyti muziejinei veiklai Liubavo buvusio dvaro sodybos vandens malūną.

 

Bendra projekto vertė yra 1 892 603,98 Lt. Projektui skirta iki 1 415 668,72 Lt EEE finansinio mechanizmo parama ir iki 283 892,67 Lt valstybės biudžeto lėšų iš specialiosios EEE ir Norvegijos finansinių priemonių programos. Paramos gavėjo įnašas į šio projekto finansavimą sudarys 193 042,59 Lt.

 

Vandens malūno restauravimas yra pirmas buvusio Liubavo dvaro sodybos ansamblio atkūrimo etapas, jis paskatins tolesnę dvaro sodybos regeneraciją.

 

Liubavo vandens malūnas pasižymi aukštu statybos darbų meistriškumu ir naudotų medžiagų bei įrengimų kokybe. Siekiant maksimaliai išsaugoti ir atskleisti vertingas objekto savybes, malūne bus įkurtas muziejus. Tai leis palaikyti pastato gyvybingumą ir pritaikyti jį kultūrinėms ir viešosioms reikmėms.

 

Vienas iš laukiamų projekto rezultatų – restauravus techninę malūno įrangą, bus demonstruojamas jos veikimo procesas. Malūne-muziejuje bus sukurta ekspozicija, atskleisianti Liubavo dvaro ir jo apylinkių istoriją, propaguosianti atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimą.

 

Malūno restauravimo ir pritaikymo statybos darbus atliks didelę patirtį paveldo tvarkybos srityje turinti V. Liutkevičiaus įmonė „Nivara“.

 

Projekto vadovas skulptorius Gintaras Karosas pabrėžia, kad didžiausias šio projekto privalumas – jo kompleksiškumas: bus išsaugotas nykstantis kultūros paveldo objektas, pritaikytas kultūros poreikiams jis taps visuomenei autentišku edukaciniu šaltiniu. „Tikimės, kad nepagrįstai užmiršta Liubavo vietovė ir keletą šimtmečių menantis dvaras užims svarbią vietą kultūros paveldo kontekste, tad laukia daug darbo bandant prakalbinti istoriją“, – sako Europos parko kūrėjas.

 

Liubavo dvaro malūnas-muziejus praturtins turistinį maršrutą, jungiantį Europos parką, Europos centrą ir Struvės geodezinio lanko punktą.

 

Kontaktinis asmuo: Gintaras Karosas

Europos parko tel.: 8 5 2377 077, 8 698 30925

hq@europosparkas.lt , gk@europosparkas.lt 

www.europosparkas.lt , www.liubavas.lt

Atgal į pradžią.